در این بخش به پرسشهائی که غالباً در ذهن مشتاقان یادگیری زبان شکل می گیرد پاسخ داده خواهد شد. در صورتی پرسش خود را در فهرست ارائه شده نیافتید، می توانید آن را از طریق شماره  09364156696 مطرح نمائید.

بهترین سن یادگیری زبان کدام است؟

اگر چه در بین زبان شناسان اوائل نوجوانی به عنوان بهترین سن یادگیری زبان معرفی شده است ولی بدان معنی نیست که دیگر سنین قادر به یادگیری نیستند بلکه نوجوانان برای یادگیری شاید زمان کمتری صرف نمایند. در مجموع هر فرد در هر سنی بدون شک قادر یه یادگیری زبان خواهد بود و مسئله سن می تواند در زمان کلی آموزش تاثیر داشته باشد که آنهم با تلاش مضاعف قابل جبران است.

آیا امکان دارد که فقط مکالمه زبان را بدون درگیری با گرامر آموخت؟
مکالمه چیزی جز به کار بردن واژگان در یک ساختار از پیش تعیین شده نیست. بنابر این کسی که مایل به یادگیری زبان دیگری است هر چند گاهی به صورت ناخود آگاه از دستور زبان نیز آگاهی می یابد.

آیا موسسات زبان می توانند مدرک یا دیپلم زبان صادر کنند؟
 تنها مراجعی که مجاز به ارائه مدرک رسمی در رشته های گوناگون می باشند دانشگاه های کشور هستند که زیر مجموعه وزارت علوم محسوب می گردند. موسسات یا به عبارت دیگر آموزشگاه های آزاد زبان مراکز خصوصی هستند که در هر مرحله از تحصیل زبان آموز می توانند گواهی گذراندن دوره مورد نظر و یا کل دوره را صادر نمایند.

آیا می شود از طریق موسسات در آزمون تافل یا آیلتس شرکت کرد؟
 تنها تعداد محدودی از موسسات کشور امکان برگزاری آزمون های یاد شده را دارند بدین شکل که فقط از محل موسسه به عنوان محل برگزاری آزمون استفاده می شود. ولی امور ثبت نام توسط سازمان سنجش صورت می پذیرد.

کلاس خصوصی برای چه کسانی مناسب است؟
 افراد زیادی هستند که علی رغم علاقه یا نیاز به یادگیری زبان، به دلایلی امکان شرکت در کلاسهای عمومی موسسه را ندارند. همچنین برخی افراد نیاز به کسب گواهی نامه های معتبر زبان از قبیل تافل، آیلتس و غیره دارند. دوره های خصوصی، راه حلی مناسب برای چنین کسانی محسوب می شوند. تعداد کم شرکت کنند گان در هر کلاس( در صورت تمایل زبان آموز، کلاسها به صورت تک نفره برگزار می گردند). ساعاتی غیر از ساعات کلاسهای عمومی، فشرده بودن کلاسها و قابل تغییر بودن ساعات تشکیل کلاس از جمله مزایای کلاسهای خصوصی محسوب می شوند.

آیا من نیاز به گواهی تافل یا آیلتس دارم؟
 این گواهی ها یا به اصطلاح مدارک برای اثبات میزان تسلط شما به زبان انگلیسی برای مراکز یا سازمانهایی است که چنین گواهی از شما طلب کنند. با توجه به هزینه نسبتا زیاد ثبت نام ، همچنین مدت اعتبار کم این مدارک ( عموماً 2 سال ) بهتر است تا زمانی که چنین چیزی از شما نخواسته اند در آزمون شرکت نکنید. ولی برای آمادگی شرکت در آزمون هرچه زودتر اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. برای اطلاع بیشتر از این آزمون ها به صفحه آزمون های معتبر بین المللی در همین وبسایت مراجعه کنید.

برای آمادگی آزمون ها یا یادگیری کلی زبان باید از کجا شروع کرد؟
ابتدا باید وضعیت فعلی شما مشخص شود. بدین منظور متقاضیان یک آزمون تعیین سطح را پشت سر می گذارند. سپس با توجه به نتیجه آزمون، برنامه و منابع مورد نیاز معرفی می گردند.

یاد گرفتن زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟
 یادگیری زبان خارجی مثل یاد گرفتن کار کردن با یک دستگاه بزرگ و نسبتاً پیچیده است. از طرفی قدرت یادگیری بهره هوشی و میزان جدیت هر فرد متفاوت است . در نتیجه مدت زمان یادگیری هر فرد هم متفاوت خواهد بود. این زمان می تواند بسته به فرد از چند ماه ( حداقل شش ماه ) تا چند سال متغییر باشد.

برای یادگیری زبان به چند ساعت مطالعه در روز نیاز است؟
 مدت زمان مطالعه برای هر فرد متفاوت است ولی حتی باهوش ترین افراد نیز به حداقل 2 ساعت مطالعه در روز برای یادگیری نیاز دارند. طبیعتاً هر چه مقدار مطالعه روزانه بیشتر باشد طول مدت کلی آموزش کمتر خواهد بود.

چه منابعی باید مطالعه شوند؟
 کتاب هائی برای مهارت های شنیداری ، نوشتاری، دستور زبان و واژگان برای مطالعه معرفی می شوند که این همه در کنار جزوه ائی که در کلاس تدریس می شود قابل استفاده هستند.